There is no header image for this region. Прокуратура роз’яснює вимоги виборчого законодавства та наголошує на відповідальності за його порушення - Новини та публікації - Прокуратура міста Одеси
 
Новини та публікації
13.10.2015

Прокуратура роз’яснює вимоги виборчого законодавства та наголошує на відповідальності за його порушення

-

      У державі триває виборчий процес і незабаром, а саме 25 жовтня 2015 року, відбудуться вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
      Забезпечення законності проведення місцевих виборів є однією з першочергових завдань органів влади та правоохоронних органів регіону.
      Слід зазначити, що органи прокуратури Одеської області не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства, зокрема виборчими комісіями.
       Наголошуємо, що відповідно до ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори», скарги, що стосуються виборчого процесу, підлягають розгляду на засіданні виборчої комісії або судом.
      Участь прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентована ч. 8 ст. 97 Закону України «Про місцеві вибори», згідно з якою, якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі обставин правоохоронними органами, вони перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства.
      Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів (ст. 157 КК України, санкція статті – позбавлення волі до трьох років); фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування (ст. 158 КК України – санкція статті від 2 до 4 років позбавлення волі); голосування виборцем більше ніж один раз (ст. 1581 КК України – санкція статті до трьох років обмеження волі); незаконне знищення виборчої документації (ст. 1582 КК України – санкція статті від 2 до 4 років позбавлення волі); порушення таємниці голосування (ст. 159 КК України – санкція статті до 3 років обмеження волі); порушення порядку фінансування виборчої компанії (ст. 1591 КК України – санкція статті до трьох років позбавлення волі).
     Кодексом України про адміністративні правопорушення визначена адміністративна відповідальність за порушення виборчого законодавства (статті 2127-21220 – порушення правил ведення перевиборної агітації; порушення права на користування приміщеннями під час виборчої кампанії; порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами; невиконання рішення виборчої комісії, тощо).
      У ході місцевих виборів прокуратура області функціонує на принципах законності, об’єктивності та невтручання у виборчий процес.

Прес-служба прокуратури м.Одеси

кількість переглядів: 3632